Ładowanie...

Rezerwy

Akademia

13 April 2024 18:04

Pewne trzy punkty zdobyły dziś rezerwy Widzewa Łódź! Podopieczni trenera Michała Czaplarskiego bez większych problemów wygrali w Wygodzie z tamtejszym Zrywem 5:0.

W składzie na dzisiejszy mecz zaszły dwie zmiany. Na ławce zaczął Wiktor Preuss, a poza kadrą znalazł się Kamil Cybulski, który zagrał w spotkaniu pierwszej drużyny ze Stalą Mielec. W ich miejsce do jedenastki czerwono-biało-czerwonych wskoczyli Kamil Tlaga i Kamil Andrzejkiewicz.

Od początku Widzewiacy zyskali przewagę. Najpierw dobrą szansę miał Konrad Niedzielski, który uderzał po ziemi po akcji Daniela Mąki i Andrzejkiewicza, ale górą był bramkarz. Po chwili Ignacy Dawid zagrywał do Marcina Kozłowskiego, jednak prawego obrońcę wyprzedził rywal. W dwunastej minucie daleko podał Daniel Tanżyna, do piłki dopadł Daniel Chwałowski i chciał przelobować Patryka Orła, lecz obił słupek.

IMG_8372

Jeszcze przed upływem kwadransa spotkanie zakończyło się dla Andrzejkiewicza - napastnik doznał urazu, próbował wrócić do gry, lecz finalnie musiał zastąpić go Ernest Kurzawa. Z kolei w 23. minucie łodzianie nareszcie objęli prowadzenie! Po dośrodkowaniu Mąki bramkarza pokonał Niedzielski.

Podopieczni trenera Czaplarskiego szukali następnych goli. Drugiego znaleźli już w 34. minucie! Akcja była praktycznie kopią pierwszej bramkowej, jednak zmienił się jeden z jej bohaterów. Wrzucał Niedzielski, a prowadzenie podwyższył Kozłowski. Do końca pierwszej połowy Widzewiacy w pełni kontrolowali przebieg zawodów i do szatni udali się z zasłużonym wynikiem 2:0.

IMG_8655

Do drugiej części łódzcy gracze przystąpili z jedną zmianą w składzie - na boisku zameldował się Damian Pokorski, który zastąpił Kozłowskiego. W 49. minucie rezerwowy uderzał, ale z dobrej strony pokazał się Orzeł. W odpowiedzi niezłą okazję miał Zryw, lecz czujnie interweniował Jan Krzywański.

W 53. minucie na murawę wszedł Wiktor Preuss, a kilka chwil później przymierzył Kurzawa, ale górą był golkiper. W 60. minucie bramkarz Zrywu nie miał już jednak nic do powiedzenia! Po sporym zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Filip Przybułek i mocnym strzałem podwyższył wynik na 3:0.

Szansę pokazania się w grze dostali Filip Zawadzki i Dominik Najderek, tymczasem Widzewiacy przeważali i szukali okazji do zdobycia kolejnych bramek. W 71. minucie zrobiło się 4:0! Skrzydłem ruszył Pokorski, zagrał po ziemi, podanie przedłużył Tlaga, a do siatki z bliskiej odległości piłkę wpakował Kurzawa.

IMG_9231

Bohaterem ostatnich minut był natomiast Tlaga. Najpierw, po akcji Preussa z Chwałowskim, doświadczony obrońca obił poprzeczkę, ale kilka chwil później już nie spudłował i ustalił wynik meczu na 5:0.

Po dobrym spotkaniu Widzewiacy pewnie pokonali na wyjeździe Zryw Wygoda. W przyszłą niedzielę piłkarze trenera Czaplarskiego zmierzą się na Łodziance z Ceramiką Opoczno.