Ładowanie...

Rezerwy

Akademia

21 April 2024 14:04

3:0 do przerwy, 6:2 na koniec meczu - to było kolejne pewne zwycięstwo rezerw! Wczesnym niedzielnym popołudniem podopieczni trenera Michała Czaplarskiego pokonali na Łodziance Ceramikę Opoczno.

Sztab szkoleniowy rezerw miał dziś do dyspozycji trzech zawodników, którzy znaleźli się w kadrze pierwszej drużyny na sobotnie starcie z Ruchem w Chorzowie: w środku pola rozpoczął Ignacy Dawid, a na skrzydłach Ernest Terpiłowski i Kamil Cybulski. Nieobecni byli kontuzjowani Kamil Andrzejkiewicz i Daniel Mąka, za to do zdrowia wrócił już Mateusz Kempski. Napastnik usiadł na ławce rezerwowych.

Spotkanie mogło zacząć się znakomicie dla łodzian, którzy już po kilkudziesięciu sekundach powinni objąć prowadzenie. Najpierw Marcin Kozłowski po nodze obrońcy trafił w poprzeczkę, gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, do strzału doszedł Hubert Lenart, ale nie dość, że spudłował, to dodatkowo był na spalonym. Później mecz się trochę wyrównał, jednak w dziesiątej minucie pierwszy cios zadał Widzew! Z akcją ruszył Filip Przybułek, który wypuścił Kamila Tlagę, a ten bez trudu pokonał bramkarza Ceramiki.

DSC01632

Dwie minuty później było już 2:0! Po rzucie rożnym Kozłowski bardzo sprytnie zagrał w pole karne, gdzie był Konrad Niedzielski i podwyższył wynik zawodów. Po drugim golu tempo nieco osłabło, chociaż to Widzew zdecydowanie przeważał i szukał kolejnych trafień. Swoje okazje mieli Niedzielski oraz Daniel Chwałowski, ale za każdym razem czujnie interweniował Filip Błażejewski.

Po pół godzinie gry podopieczni trenera Czaplarskiego wygrywali już trzema bramkami! Lewym skrzydłem przedarł się Cybulski i zagrał w pole karne, a futbolówka odbita jeszcze obrońcy trafiła do Terpiłowskiego. Widzewiak bez żadnego problemu wpakował ją do siatki. W końcówce pierwszej połowy łodzianie stworzyli sobie kilka kolejnych okazji, lecz wynik do przerwy się nie zmienił.

DSC01704

Przed drugą częścią w łódzkiej ekipie zaszła jedna zmiana - mającego w nogach kilkanaście minut meczu w Chorzowie Cybulskiego zastąpił Ernest Kurzawa. Nie zmienił się natomiast przebieg gry - wciąż przeważał Widzew. W 50. minucie dobrą okazję miał Terpiłowski, który huknął zza pola karnego, później dobijał jeszcze jeden z jego kolegów, lecz ostatecznie obronną ręką wyszedł z tego bramkarz z Opoczna. Skrzydłowy miał też drugą szansę - tym razem piłkę z linii bramkowej wybił defensor Ceramiki.

W 60. minucie do gry weszli Wiktor Preuss i Damian Pokorski, a niedługo później także wracający po krótkiej przerwie Kempski. W ekipie gości na murawie zameldował się z kolei między innymi Cezary Dominiak, który błyskawicznie doszedł do okazji strzeleckiej, główkował na szczęście tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi z dystansu przymierzył Chwałowski, ale pewnie interweniował Błażejewski.

Widzewiacy kontrolowali grę, a szansę występu dostali następni dwaj zawodnicy: Filip Zawadzki i Dominik Najderek. Na kwadrans przed końcem zrobiło się już 4:0! Po stałym fragmencie najsprytniejszy okazał się Daniel Tanżyna, który mocnym strzałem z bliska wpakował piłkę do siatki. Chwilę później nastąpiła roszada w bramce - za Jana Krzywańskiego wszedł debiutujący w Betcris IV lidze Oliwier Józwik z rocznika 2008.

DSC01855

W 81. minucie w polu karnym sfaulowany został Pokorski, do piłki podszedł Chwałowski, ale przeniósł ją wysoko nad poprzeczką. Widzewiacy się jednak nie zatrzymywali i szukali kolejnych goli. W 84. minucie swojej okazji doczekał się Kempski, który wykorzystał błąd bramkarza i trafił do siatki. Po tej bramce łódzki zespół chyba za bardzo się rozprężył. Najpierw kapitalnie interweniował Józwik, lecz później dwukrotnie nie miał już szans. Na 1:5 strzelił Adam Banasiak, na 2:5 Jakub Dąbrowski.

Ostatnie słowo należało jednak do Widzewa! Już w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Kempski, który zauważył wysuniętego Błażejewskiego i pokonał go strzałem z kilkudziesięciu metrów. Na tym się skończyło - rezerwy wygrały 6:2! Za tydzień mecz ze Zjednoczonymi Stryków.