Ładowanie...

Akademia

CLJ U-15

22 April 2024 08:04

Po trzynastu minutach spotkania z MKS Polonią Warszawa trampkarze Widzewa Łódź prowadzili już 2:0. Niestety, w ostatecznym rozrachunku podopieczni trenera Macieja Grzegorego przegrali 2:3.

Widzewiacy chcieli się zrewanżować ekipie ze stolicy, z którą w pierwszym meczu rundy wiosennej przegrali na Łodziance 0:3. Od początku ruszyli do ataków i przyniosły one efekt! W jedenastej minucie po zagraniu Wojciecha Chachuły wynik otworzył Hubert Szewczyk, gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć, a przegrywali już 0:2! Tym razem na listę strzelców wpisał się Tobiasz Nowakowski.

Wydawało się, że zespół z Łodzi może teraz spokojnie kontrolować prowadzenie, ale w 21. minucie plany te musiały ulec zmianie, ponieważ z boiska z czerwoną kartką wyleciał Jan Głąb. Do końca pierwszej połowy czerwono-biało-czerwoni dobrze poradzili sobie jednak w osłabieniu i utrzymali rezultat 2:0.

I tak samo było przez dwadzieścia minut drugiej części. Niestety, później Polonia przełamała impas. W 62. minucie do siatki trafił Michał Zabłocki, dzięki czemu gospodarze szybko nabrali wiatru w żagle. W jednej z kolejnych akcji zrobiło się 2:2 - tym razem Dominika Łastowskiego pokonał Paweł Tyszko. A na pięć minut przed końcem drużyna ze stolicy przesądziła o losach meczu - wynik na 3:2 ustalił Jan Tyszko.

Widzewiacy mogą żałować utraconej szansy na komplet punktów, ale z pewnością zyskali kolejne cenne doświadczenie, które zaprocentuje w następnych spotkaniach. Najbliższy weekend będzie dla zawodników trenera Grzegorego wolny - ponownie na boisko wyjdą oni 4 maja, a rywalem będzie Escola Varsovia.