Ładowanie...

Akademia

CLJ U-15

04 May 2024 14:05

Zacięty był dzisiejszy mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 pomiędzy Widzewem Łódź a Escolą Varsovia. Na Łodziance długo utrzymywał się remis, ale po bramce w końcówce to goście wygrali 2:1.

Łodzianie zaczęli z dużym impetem i w ciągu paru minut stworzyli sobie trzy okazje do otworzenia wyniku. Najpierw zbyt głęboko dośrodkowywał Hubert Szewczyk, później pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Kacper Prokopiak, a na koniec uderzał jeszcze Wojciech Chachuła. Potem inicjatywę przejęła już Escola. I w dziewiątej minucie przyniosło to efekt, gdy po błędzie defensywy do siatki trafił Maciej Blukacz.

Kolejne fragmenty meczu nie obfitowały w zbyt wiele ciekawych zdarzeń. Escola kontrolowała grę, choć bez większego zagrożenia pod bramką Dominika Łastowskiego. Widzewiacy z rzadka odpowiadali. W 21. minucie z dystansu uderzył Krzysztof Mejer, jednak wysoko nad poprzeczką. Ale w 24. minucie zrobiło się 1:1! Z rzutu wolnego dośrodkował Szewczyk, a Mejer głową wpakował piłkę do siatki.

IMG_1569

Do końca pierwszej połowy wiele się nie zmieniło, choć okazję do objęcia prowadzenia mieli podopieczni trenera Macieja Grzegorego. W 37. minucie lewą stroną przedarł się Szewczyk i dograł do środka, gdzie był Chachuła. Nie zdołał jednak oddać celnego strzału i na przerwę obie drużyny zeszły z wynikiem 1:1.

Do drugiej części Widzewiacy przystąpili z dwiema zmianami w składzie: na murawie pojawili się Kamil Konewka i Fabian Chlebny. W 43. minucie po szybkiej kontrze okazję miał Kacper Prokopiak, lecz uderzył zbyt lekko. Napastnik raz jeszcze doszedł do pozycji strzeleckiej - tym razem skończyło się na rogu.

W 53. minucie mogło zrobić się 2:1! Po wrzutce z prawego skrzydła Prokopiak zauważył nieco wysuniętego bramkarza i spróbował go przelobować głową, ale trafił tylko w poprzeczkę. Escola odpowiedziała równie groźnie! Precyzyjnie strzelił Borys Roguski, na szczęście obił słupek. Skrzydłowy miał jeszcze jedną szansę, tym razem jednak świetnie interweniował jeden z obrońców łodzian.

IMG_1664

Obie ekipy szukały zwycięskiego gola. W 58. minucie indywidualnie ruszył Prokopiak i zagrał przed bramkę, gdzie w ostatniej chwili piłkę wybił obrońca. W kolejnej akcji dobrą szansę miał Konewka, lecz uderzył minimalnie obok słupka. Później zaatakowała Escola - czujność Łastowskiego sprawdził Roguski.

Niestety, w 74. minucie goście objęli prowadzenie. Po wrzutce z lewego skrzydła najwyżej wykoczył Antoni Kuczkowski i trafił do bramki. Łodzianie walczyli o odrobienie strat, ale nie byli w stanie przedrzeć się w pole karne. Już w doliczonym czasie przyjezdni wyszli ze znakomitą kontrą, na szczęście dużym kunsztem wykazał się Łastowski. Gospodarze wykonywali jeszcze rzut rożny, wyniku to jednak nie zmieniło.

Ostatecznie trampkarze Widzewa Łódź przegrali z Escolą Varsovia 1:2 w spotkaniu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. W następnym meczu czerwono-biało-czerwoni zmierzą się w Białymstoku z Jagiellonią.